web analytics

Pr0grammer

نماز جمعه اولی ها!
در تاریخ:۲۵ام تیر ۱۳۸۸

قطعا فردا روز خوبی برای عده‌ای خواهد بود.

چقدر لذت بخش است خواندن اولین نماز جمعه زندگی!

برادران و خواهران نماز جمعه اولی؛ امیدوارم مانند رای اولی‌ها روز خوبی داشته باشید.

 

 

نوشته شده توسط:

 1. مرتضی گفته است:

  دوست من، شاید بهترین کار این است که خودمان هم برویم نماز جمعه. شاید نمازاولی از من بهتر باشد. که می داند؟

  [پاسخ]

 2. من گفته است:

  جناب نمک شما رو دعوت کردند به از سیاست نوشتن … نه ؟!

  ما هم تبریک میگییییییییییم !

  [پاسخ]

 3. محمد گفته است:

  همین امثال تو بعضی ها رو نماز جمعه اولی کرده!میدونی چیه ؟یکی مثه من که اعتقاداتم واسم خیلی مهمه فردا میره که بگه جناب آقای خ بسه!!!بسه اسلام رو لجن مالی کردن
  آقا محمد اسلامی که آدمایی مثه تو آخوندش باشن و باید تف انداخت روش

  [پاسخ]

 4. صادق گفته است:

  آقا مرتضا
  یه زمانایی نه خیلی دور میگفتن تو نماز جمعه ها می گفتن نه شعار می دادن:
  مخالف هاشمی مخالف رهبر است و…
  حالا…
  یه وقتایی می گفتن :
  بهشتی بهشتی طالقانی را تو کشتی!؟
  حالا…
  یه وقتایی یکی(بنی صدر) به رای های مردمیش می نازید
  حالا…
  کی می دونه فردا چی میشه ؟
  تا بوده دنیا همین بوده
  شایدفردا شما بگین…

  [پاسخ]

 5. ساقی گفته است:

  سلام

  شوخی شوخی نماز جمعه ملیونیه بشه ها!
  هیمن! فقط مال جناب هاشمی است!

  یاعلی

  [پاسخ]

 6. من گفته است:

  شما و ایشون ندارید که !

  کلهم … واحد!

  … رو چی بگیم ؟!!!!!

  [پاسخ]

 7. سوره گفته است:

  البته من یکباری که رفتم تهران دست بر قضا اومدم مسلمون بازی در بیارم رفتم نماز جمعه دیدم اک که هیییی امروز هاشمی خطبه هارو میخونهنیشخند

  [پاسخ]

 8. رنگ آشنا گفته است:

  حقیقت جالبی رو عنوان کردی…

  ای خدا… شکرت … !خنثی

  [پاسخ]

 9. صادق گفته است:

  ان الله مع الصابرین.  باسلام ودعای خیر شایدهم همین نماز اولی ها دلشان ازاون پیشانی پینه بسته هاپاکتر باشه وخدای مهربان خواسته اونارو براورده کند. انشاالله.

  [پاسخ]

 10. صادق گفته است:

  انهایکه جواب اعتراضشان گلوله بسیجیها بود . ودرخون خود غلطیدند. خداوندحقشان را از انها میگیرد .انشا الله

  [پاسخ]

 11. عرفان گفته است:

  واقعاآفرین به شما به خدا قسم به این عزای اقا موسی بن جعفر قسم همش تو همین فکر بودم اینها که برای اولین بار بعد از ۳۰ سال رای دادند امروز ثواب میشه که برای اولین بار دو رکعت هم نماز بخونند اما وقتی فیلمهاش رو دیدم متوجه شدم خیلی از اونها حتی این لیاقت رو هم از دست دادند بغیر از لیاقت داشتن چیزهایی که میخواستند پس چرا نمی فهمند که خدایی با اونها نیست مگر شیطان…

  [پاسخ]

 12. یک نماز اولی فهیم گفته است:

  روز بسیار خوبی بود و ما در آنجا شعارهای جالبی دادیم و  زیر آفتاب برنزه شدیم . ما تازه حالا فهمیدیم برادران فلسطینی چقدر طفلکی هستند و از این به بعد با ایشان بسیار بیشتر همدردی می کنیم.
  ما در این روز بسیار به برادران ارزشی و بسیجی و نینجاها و لباس سوسکی ها زحمت دادیم و احتمالا مانع سفرشان به مشهد مقدس شدیم و به همین خاطر زیاد از دست ما عصبانی بودند  چون ایندفعه بدون اینکه اصلا هیچ کاری بکنیم و حرفی بزنیم به ما گاز اشک آور پرتاب کردند .
  ضمنا ما امروز سیگار اولی هم بودیم چون چشمهایمان بدجور سوخت و مجبور شدیم یک عدد سیگار را البته چند نفری استفاده کنیم و ما اگر معتاد بشویم تقصیر برادران ارزشی است .
  خلاصه بسیار به ما خوش گذشت .

  [پاسخ]

 13. یک نماز اولی فهیم گفته است:

  راستش ما قران نخواندیم و البته مسجد نرفیتم بلکه مسجد همه جا هست و  ما شنیدیم و البته فیلمش را هم از تلویزیونهای بیگانه دیدیم که برادران ارزشی از بالای یک مسجد به کسانی که ازشان خوششان نیامده بود شلیک کردند. و البته  ما خودمان می دانیم بر طبق معیارهای شما  آدمهای بسیار بسیار بدی هستیم و جای همه مان توی جهنم است و شما حق دارید ما را بزنید و بکشید و ما اصلا باعث ننگ جمهوری اسلامی  ببخشید حکومت اسلامی هستیم و ما اصلا بویی از انقلاب نبرده ایم و صد در صد وابسته به رژیمهای جنایتکار شرق و غرب به جز چین و روسیه و ونزوئلا هستیم  فقط خودمان هم مانده ایم چرا اینقدر تعدادمان زیاد است  

  [پاسخ]

 14. محمد گفته است:

  جالبه که عده ای هم به دوست دخترشان اقتدا کرده بودند
  و دو تایی با هم در یک صف نماز میخواندند
  این نماز خواندن اسلام گرایان امریکایی است که از طریق خاخام های  اسراییل به انها اموزش میدهند و شیخ انها محمد خاتمی نیز پشت به قبله نماز میخواند

  [پاسخ]

 15. محمد گفته است:

  رفتن به نماز جمعه به چه دلیل؟
  برای درگیری؟
  برای حفظ وحدت؟
  بعنوان سیاه لشکر؟
  بعنوان بیرون رفتن با دوست دختر؟
  ایا میشود خدا را فریب داد؟
  افرادی که برای بار اول به نماز جمعه رفتند ثوابشان گرفتن گرین کارت است  بر نوکران امریکا و اسراییل مبارک

  [پاسخ]

 16. سوره گفته است:

  عجب این تازه فهیمه شونه…وای بحال نفهماشون

  [پاسخ]

 17. نماز اولی فهیم 2 گفته است:

  اتفاقا منم خیلی حال کردم به خصوص وقتی دیدم همه با کفش ایستادند به نماز و دختر و پسرها کنار هم سجاده پهن کردن و دیگه حرفی از تبعیض بین زن و مرد وجود نداره و هر کی اون جور که دلش می خواد خدا رو ستایش می کنه و بیشتر از همه اینکه دیدم همه سبز سبزن و قهوه ایها و سیاهها بین سبزها گم شدن… آقای هاشمی هم حرفهای خیلی زیبایی زدن و به خاطر حمایتشون ازشون ممنونیم نماز جمعه اگه بازهم به این شکل و همراه با شعارهایی چون مرگ بر روسیه و دیکتاتور باشه من حتما باز هم شرکت خواهم کرد…

  [پاسخ]

 18. یک نماز اولی فهیم گفته است:

  خوب ما که گفتیم شما از ما خوشتان نمی آید و دوست دارید ما را بکشید. از آقای موسوی خبر ندارم که می داند شما دوست دارید ایشان را بکشید یا نه.
  من هم شنیدم به پایگاه بسیج که در آن اسلحه نگهداری می شد  حمله شده ولی ان روز ما توی میدان آزادی بودیم و تعدادمان هم فکر کنم حدودا  یک میلیون نفر می شد و خیلی گناه داشتید اگر بهتان حمله می کردیم .

  [پاسخ]

 19. ناشناس گفته است:

  بازم به موسوی که همه رو تشویق به اومدن به نماز جمعه کرد اون اح… که همه رو از دین و دیانت فراری داد خدا از سرش نگذره

  [پاسخ]

 20. ساقه گفته است:

  برادر عزیز
  راست گفتی که ما از تفکر بسیج بیشتر از سلاحش می ترسیم. ما از تفکری که هموطنانش را دشمن می داند می ترسیم. از تفکری که خودش را درست و هرکس را که با او فرق دارد دشمن می داند می ترسیم. از تفکری که یک نفر را جای خدا می نشاند  و کورکورانه از او پیروی می کند می ترسیم. از تفکری که خوبی را در دایره بسته مذهب تشیع اسیر کرده و خارج دایره را غلط و زشت می بیند می ترسیم.
  به خدا ما خیلی از این کینه ای که در دل شماست و خیلی تلاش می کنید پنهانش کنید می ترسیم.
  به چه زبانی باید بگوییم ما حکومت پادشاهی نمی خواهیم. ما حکومتی که دین را ابزار سرکوب مردم کرده نمی خواهیم.
  چشمهایتان را باز کنید و ببینید چطور اسلام را بین مردم خار و خفیف کرده اید. واقع بین باشید که چطور شان بسیج را در حد چماق دارها و مزدورها تقلیل داده اید.
  از این پیله ای که دور خودتان تنیده اید بیرون بیایید. به شان و کرامت انسان احترام بگذارید. دنیا پر است از آدمهایی که شبیه شما نیستند ولی خوبند.  از توهم توطئه و دشمن تراشی بیرون بیایید.
  یادتان باشد سیاست چیز آلوده ایست و انسانها همه جایزالخطا هستند. وقتی دین را با سیاست مخلوط می کنید  این خطاهای

  [پاسخ]

 21. ساقه گفته است:

  ما گمان می کنیم پس از گذشت قرنها و با شکل گیری حافظه تاریخی در درون انسانها منع درونی و تشخیص خوب و بد در وجودشان نهادینه شده  و می توانند بدون ترس از نیروهای بازدارنده بیرونی و به کمک قوانین مدون بشری  راه خوبی و درستی را طی کنند و دین را به عنوان میراث مسیر تکاملشان برای ارتقا اخلاق فردی و برای کسب آرامش در درون خود حفظ کنند.

  [پاسخ]

 22. ساقه گفته است:

  با کمال میل می پذیرم که تفکر سکولاریسم بر من غالب شده و اطمینان دارم این تفکر در وحله اول بزرگترین خدمت را به دین می کند که آنرا از آلودگی و تبدیل شدن به ابزاری در دست قدرتمندان مصون می دارد. در زمان پیغمبر اسلام مردم به ان درجه از اگاهی و شعور نرسیده بودند که منع درونی مانع گناه و جرمشان باشد و اخلاق در وجودشان نهادینه نشده بود که بدون ترس از مجازات حقوق دیگران را مراعات کنند. بنابراین اجرای قوانین به ضمانت اجرایی خارج از قدرت انکار بشر نیاز داشت . فراموش نکنید بخش اعظمی از قوانین حکومتی حضرت محمد (ص) در واقع آداب و رسوم قوم عرب بود که با ضمانت اجرای مافوق بشری اجرا می شد.

  [پاسخ]

 23. ساقه گفته است:

  مذهب تشیع فقط یکی از قرائتهای مختلف دین اسلام است که بدلیل آمیختن با فرهنگ ایرانی چهره زیباتر و به روز تری پیدا کرده. بعید می دانم شما بعد از مطالعه فراوان روی کلیه مذاهب ف مذهب شیعه را انتخاب کرده باشید و دلایلتان جز چیزهایی باشد که سالها در تخطئه سایر مذاهب شنیده اید . ما همه شیعه زاده ایم نه شیعه!
  نمی خواهم برایتان ادبیات موعظه به کار ببرم. هر کس مسئول انتخاب خودش است ولی قبول کنید محدود کردن راه رسیدن سعادت به جاده باریک تشیع که متاسفانه به هر دلیل فراگیری چندانی هم در دنیا ندارد چندان عاقلانه به نظر نمی رسد.

  [پاسخ]

 24. ساقه گفته است:

   ضمنا اول  بهتر است لفظ ضد انقلاب را معنی کنید و برای این جرم مصداق تعیین کنید و سپس به مجازات  بپردازید.
  ما در رویای انقلاب مخملی نیستیم. حتی اگر می خواستیم دیگر کار از انقلاب مخملی گذشته زیرا خونهای زیادی ریخته شده.
  به جای تکرار کردن الفاظ صدا و سیمای یکجانبه به میان جوانها بیایید. با آنها حرف بزنید و ببنید واقعا قصدشان از این همه اعتراض چیست. تحمل شنیدن حرفهای مخالف را داشته باشید. انکار نکنید همه اینها در این نظام بزرگ شده اند و تربیت شده همین نظام هستند

  [پاسخ]

 25. ساقه گفته است:

  من هرگز نگفتم دین را کنار بگذاریم. دین را در جای خودش بگذاریم. در درون هر فرد. دین یک مثله درونی است . تظاهر بیرونی اش باید در درستکاری فرد باشد نه قانون و مقرارات و امتیاز در دستش! مگر کسی جای خدا نشسته بداند چه کسی حقیقتا دیندار است و چه کسی نه؟ اگر نبود و  تظاهر به دینداری کرد چه؟ اگر  پایش لغزید چه ؟ اگر  به اسم دین مال مردم را خورد چه ؟ مگر مثالش کم است ؟

  [پاسخ]

 26. ساقه گفته است:

  شما همین الان ببینید آقای احمدی نژاد با اسم بردن از آقای هاشمی و متهم کردن ایشان به فساد مالی چه به روز اعتماد و دینداری مردم آوردند. آتش همه این فتنه ها از همان جا شروع شد.  اگر آقای هاشمی دیندار نیست چرا هنوز بر سر کار است؟ اگر آقای دکتر تهمت زد چرا با او برخورد نمی شود.

  [پاسخ]

 27. ساقه گفته است:

  کثافت سیاسی از بی دینی نیست از بی اخلاقی است. دین شامل امور معنوی هم می شود که به طور مستقیم کاربردی در حکومت ندارند . دین تا انجا موفق است که سیاستمدار با اخلاق تربیت کند نه اینکه قوانینش محلی بشود برای زورگویی به مردم. سلب آزادی مردم. تعیین تکلیف برای لباسشان. همین بحث نخ نمایی این روزها که به نظر من حرف درستیست ” به زور فرستادن مردم به بهشت”

  [پاسخ]

 28. ساقه گفته است:

  با مثال آوردن اصلا موافق نیستم. رابطه مکتب و پیروانش هم می تواند هم رابطه دانشجو و دانشگاه باشد هم نباشد. با مثال آب و تری آب هم اصلا موافق نیستم. اگر دین را به آب تشبیه کنید ف تری آب اثر آن است که می شود تزکیه نفس و سعادت بشر.

  [پاسخ]

 29. ساقه گفته است:

  قرائت  به معنای سیره ی اهل بیت و معصومین  اصلا در تخصص و فهم من نیست و جوابی برایش ندارم ولی حرف کلی من اینست که راه سعادت و به خدا رسیدن نباید سعادتی باشد که فقط در اختیار یک عده خاصی از بندگان است. چرا سایر مردم   دنیا نباید شانس رسیدن به سعادت را داشته باشند؟ این از عدالت دور نیست؟  

  [پاسخ]

 30. ساقه گفته است:

  طرفداری از اوباش خیابانی خارج از عقل است. اگر مرا متهم به بی عقلی می کنید که بحث ما از اساس بی فایده است. هرچند همین اوباش خیابانی را هم مستحق مرگ نمی دانم!
  اما فکر کنید وقتی همه درها به روی معترضین بسته است وقتی هزاران نفر در زندانند صدا و سیما در اختیار یک گروه خاص است و هیچ صدایی از مخالف شنیده نمی شود برخی که تحمل کمتری داارند صدایشان را در خیابان بلند می کنند. اشتباه در مدیریت این بحران مسئله دیگری است که اینجا فرصتش نیست. اگر دوست داشتید با گشت و گذاری در سایتهای مخالف همراهیتان می کنم

  [پاسخ]

 31. ساقه گفته است:

  ضمنا اگر افتخار داشته باشم خواهرتان هستم. از سعه صدرتان در شنیدن حرف مخالف متشکرم. به احتمال زیاد  هیچ کداممان اخر قانع نمی شویم چون پشت این حرفها احتمالا سالها درس و تجربه و تربیت خوابیده ولی به هر حال باید حرف دیگران را هم شنید.  

  [پاسخ]

 32. سبز گفته است:

  ازت ممنونم که حرفای ساقه عزیز رو گوش دادی و صبور بودی.
  کامنت و جواباش برای من مفید تر بود تا بلاگ.
  با تشکر
  امیدوارم به حقیقت برسی هموطن عزیزم و اون روز دست من رو هم برای رسیدن به حق و حقیقت بگیری!

  [پاسخ]

نام *
رایانامه *
تارنما

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

 • آخرین ممنوعه‌ها

 • تبلیغات ممنوعه


 • آخرین نظرات

 • ^ بازگشت به بالا