web analytics

Pr0grammer

اشک شوق صانعی
در تاریخ:۲ام دی ۱۳۸۸

وقتی قبل از آغاز تشییع شیخ، بین تشییع کنندگان، رساله‌ی صانعی توزیع می‌شد، پی به عمق ناراحتی! صانعی از فوت جناب منتظری بردم…

*بیچاره کروبی که از این یک فقره مرده خوری محروم مانده؛ گرچه حق الباقی فقره ها برایش محفوظ است انگار!

نوشته شده توسط:

 1. قرآن گفته است:

  اعوذ بالله من اشیطان الرجیم ان الذین اجرموا کانوا من الذین آمنوا یضحکون و اذا مروا بهم یتغامزون و اذانقلبوا الی اهلهم انقلبوا فکهین و اذا رآوهم قالوا ان هولاء لضالون و ما ارسلوا علیهم حافظین فالیوم الذین ءامنوا من الکفار یضحکون:
  بدکاران (در دنیا که بر وفق مرادشان می چرخید) پیوسته به مومنان می خندیدند – و هنگامی که از کنارشان می گذشتند آنان را با اشاره تمسخر می کردند – و چون به سوی خانواده و اهل خود بر میگشتند مسرور و خندان بودند – و هنگامی که آن ها را می دیدند می گفتند: اینها همان گمراهانند…در حالی که هرگز مامور به مراقبت و متکفل مومنان نبودند- ولی امروز (قیامت) مومنان به کفار می خندند.
  سوره مطففین (کمفروشان) / آیات ۲۹ تا ۳۴

  [پاسخ]

 2. قرآن گفته است:

  پی بردی؟ خودش گفت؟ دلیل؟
  قل هاتوا برهانکم: بگو دلیلتان را بیاورید بر این سخن (بقره)
  ام عندهم الغیب فهم یکتبون: آیا از اسرار غیب نزد آنهاست و از روی آن می نویسند؟ (طور)
  آیا نزدشما اسرار غیبی است؟
  و اگر دلیلی ندارید:
  فلم تحاجون فیما لیس لکم به علم: چرا در آن چه علم ندارید احتجاج و استدلال می کنید؟ (آل عمران)
  خوانده ای این آیه را که:
  و لا تقف ما لیس لک به علم: آن چه را که به آن علم ندارید پیروی نکنید.؟؟؟ (اسراء)

  [پاسخ]

 3. فرزان گفته است:

  خانم شما چند کلاس سواد داری؟

  [پاسخ]

 4. دوستدار قرآن گفته است:

  باشه.. خوب ثابت کن بدیهی بودنش را… بدیهی یعنی معلوم و بر اساس علم… علم بدیهی هم یا با چشم و گوش و مطالعه حاصل میشه و یا با آوردن دلیل عقلی و علمی… به قول علما علم یا با کسب کردن است و یا با شهود… علم شهودی چقدر برای آدم احساس مسوولیت می آورد؟ آیا می توانی با علم شهودی در برابر سوال های من از عقیده خودت دفاع کنی؟ هرکسی که نمیتونه بیاد ادعای بدیهی بودن بکنه؟ شما همون قدر از درون من خبر داری که من از درون شما… برای من خواننده ثابت کن که شهودت درست یوده…

  [پاسخ]

 5. م گفته است:

  لعنت خدا بر بی سوادان دروغگو . لعنت لعنت

  [پاسخ]

 6. فرزان گفته است:

  خودتونم میدونید دارید چرت میگید.جالبه مخاطبای ا.ن و خ.ر همه بی سوادن!!!

  [پاسخ]

 7. دوستدار قرآن گفته است:

  راستی نظرتون در مورد مدیریت وبلاگ گروهی فصل انتظار چیه؟
  شما چه رابطه ای با این افراد دارید؟ چقدر حقوق پرداخت میشه بابت اون وبلاگ؟ نظرتون در مورد انجمن حجتیه چیه؟
  به نظر شما من این اطلاعات رو از کجا آوردم؟ به من میاد چه جور آدمی باشم؟ …من یک ساله دارم شما رو می خونم… اما حس ششمی به من می گفت شما هدفتون تبلیغه… اما تبلیغ کی و چی؟ نخواستم از پیش خودم قضاوت کنم… باید صبر می کردم تا در چنین موقعی خودتون رو خالی کنید… یک دام برای جوانهای ۱۸ تا بیست و پنج ساله که شدیدا متمایل به عرفان و مذهبند و عاشق کلمات قشنگ. این همان جنگ نرم نیست؟… می بینی من حتی شما را در گوگل سرچ کردم… پس سعی نکنید اطلاعات به من بدید. اول مخاطب رو بشناسید

  [پاسخ]

 8. عماد گفته است:

  از کجا به عمق ناراحتی کسی پی می برید خانم خیلی با سواد؟

  [پاسخ]

 9. عماد گفته است:

  از خواندن مطلبت در مورد مردن منتظری فقط افسوس خوردم. من که آدم مذهبی نیستم ولی از آدمهایی مثل شما که ادعای مذهبی بودن دارید این کارها و اینگونه ادبیات واقعا شرم آور است.
  شما باید متوجه باشید که یک مرجع تقلید با حکم یک مرجع تقلید از مرجعیت خلع نمی شود. بنابراین منتظری همچنان آیت الله بود چه شما او را منتظری مرد خطاب کنید یا نه . واقعا ادب مرد به ز دولت اوست (همچنین ادب زن)

  [پاسخ]

 10. زینب گفته است:

  صانعی مرجع تقلید نیست
  صانعی طبق فتوای خودش با زدن تهمت زنا به یک زن و مرد مسلمان، از درجه ی عدالت ساقطه
  طبق فتوای خود صانعی باید حد شلاق بر او جاری شود

  [پاسخ]

 11. اسکالپل گفته است:

  تغاری بشکند ماستی بریزد….جهان گردد به کام کاسه لیسان!

  [پاسخ]

 12. فرزان گفته است:

  عزیزم محمد منو میشناسه میتونی سطح سواد منو بپرسی.
  خامنه ای رساله داره؟نیشخند

  [پاسخ]

 13. دوستدار قرآن گفته است:

  از نظر علمی امور بدیهی نیازی به اثبات ندارند… اما باید این بدیهی خودت را در دادگاه اثبات کنی اگر از تو شکایت شود… بدیهیات باید عقلی باشند نه من درآوردی… خدایا… کاش یه طرفدار باسواد بین این ولایتی های دو آتیشه پیدا می شد… وقتی آن جناب فساد در زمین را فساد در دین معنی می کند معلوم است چه کسانی پای منبرش می نشینند…

  [پاسخ]

 14. دوستدار قرآن گفته است:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  و لا تسبو الذین یدعون من دون الله فیسبو الله عدوا بغیر علم کذلک زینا لکل امه عملهم ثن الی ربهم مرجعهم فینبئهم بما کانوا یعملون: و به معبود کسانی که غیر خدا را می خوانند ناسزا نگویید که آنان نیز از روی جهل و دشمنی به خداوند ناسزا می گویند. ما این گونه عمل هر امتی را برایشان جلوه دادیم. سپس بازگشت آنان به سوی پروردگارشان است پس خدواند آنان را به آن چه می کردند خبر می دهد.

  [پاسخ]

 15. دوستدار قرآن گفته است:

  ببین با این بحث تابخردانه چطور نام رهبری را خوار کردی؟ و کذلک زینا لکل امه عملهم: مقدسات و عقاید و اعمال هر گروهی را برایشان زیبا جلوه دادیم و محترم… پس نه به خودشان و نه به باورهایشان توهین نکنید… که نتیجه آن جواب متقابل است و توهین به باورهای خودتان… نتیجه توهین به مقدسات طرف مقابل توهین به رهبری است… چه آن طرف خط باشی چه این طرف خط… و تو شریک هستی در این توهین ها… به رساله رهبری مراجعه کن و ببین نظرشون رو در این باره… کاری که باعث تحریک و  توهین به رهبر جامعه باشه حرام هست؟… خواه نیتت اصلاح باشد و یا فساد در ارض

  [پاسخ]

 16. رهگذر گفته است:

  ای ول ، خیلی خوشم اومد از حاضر جوابیت

  [پاسخ]

 17. دوستدار قرآن گفته است:

  رهبر شما نه… رهبر ایران… ولایت فقیه… نظام ولایت فقیه مال تو نیست یک اصل است.نظام ولایت فقیه یک شخص نیست. یک ارزش است که برای آن خون ها داده شده و جهاد شده است… ارثی است که از انقلاب برایمان مانده…آن ها اهانت بکنند خودشان بار گناهشان را به دوش می کشند و هویت خودشان را نشان می دهند…ولی تو حق نداری کار آن ها را تکرار کنی… دلیل نمی شود تو رفع تکلیف کنی… چرا آقا گفت سکوت کنید؟ فلسفه اش چه بود؟ آیا این نبود که حرمت شکنی ها همان جا تمام شود و ادامه پیدا نکند؟ آقا به آیات قرآن آشناست می داند که و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما… این روش عباد الرحمن است… آن وقتی که آقا گفت سکوت کنید شما سکوت کردید؟

  [پاسخ]

 18. دوستدار قرآن گفته است:

  پیامبر خوار نشد؟… در نزد خودش و خدایش بله… اما در چشم مردمی که آن جا بودند چه؟ … پس چرا حمزه عموی پیامبر از این اهانت خشمگین شد و آن بلا را سر ابوجهل آورد؟ پس چرا این همه به خاطر یک هو کردن پیام تسلیت رهبری جلوی بیت یک مرجع مرده جمع شدند و ریختند به خیابان در حمایت از رهبری؟ و درس واجبشان را رها کردند؟ درس واجب بود یا تجمع برای حمایت از رهبر؟ و چرا  آیت الله نوری همدانی آن را منکر و اهانت به نظام اسلامی خواندند؟ … و هنوز دلشان پر است؟ لابد چون چیزی نشده است؟  و کسی احساس توهین نکرده؟ آن ۱۳ رجب معروف چرا باعث آن همه ماجرا شد؟… آیا علت آتش زدن عکس آقا با این ماجرا هیچ ارتباطی نداشت؟

  [پاسخ]

 19. دوستدار قرآن گفته است:

  و اما آن بت و کعبه که گفتی: بت از مسلمات شرک است و تناسبی با خانه توحید ندارد برای همین باید نشانه های غیر توحید از بین می رفت… عجب مثالی زدی. بهانه خوبی است برای وهابی ها: حرم ائمه مظهر شرک است. بت خانه است. پس باید منهدم شود…چه تفاهمی…

  [پاسخ]

 20. دوستدار قرآن گفته است:

  بت روح ندارد اما آدمی روح دارد و آبروی مومن از حرمت کعبه بیشتر است. هیچ کسی اجازه تحقیر دیگران را ندارد چه با گفتار و چه با کردار. طعنه و نیش و کنایه و آتش زدن همگی مصداق بی حرمتی هستند.و کسی هم حق مقابله به مثل ندارد .. مقابله به مثل یعنی تکرار همان گناه… مثلا اگر کسی به شما دشنام داد و روسری از سر شما کشید آیا شما حق داری به او دشنام دهی یا روسری اش را بکشی؟  اسلام اجازه این کار را نداده: ان الله لا یآمر بالسوء و الفحشا.خداوند امر به بدی و فحشا نمی کند. چون فحشا ذاتا بد است و مقابله به مثل باعث شیوع و رواج بدی و فحشا می شود… در مورد اهانت به مقدسات هم همین است. اسلام مجازات تعیین کرده (تعزیر) اما اجازه نمی دهد اهانت و تحقیر و طعن و تمسخرو… در میان افراد جامعه باب شود. به خاطر بقا و پیشرفت خودجامعه

  [پاسخ]

 21. دوستدار قرآن گفته است:

  الحمد لله… خوبم… ممنون ازاحوال پرسیتان…نیشخند
  سکوت یا اعتراض؟ نمی دانی یعنی؟
  قرآن می فرماید: و جادلهم بالتی هی احسن… جدال با بهترین روش
  در مورد منافقین می فرماید: فاعرض عنهم و عظهم و قل لهم فی انفسهم قولا بلیغا: (از مجازات آنان صرف نظر کن و آن ها را اندرز ده و با بیانی رسا با آن ها سخن بگو) (سوره نساء)

  بیان رسا یعنی بدون ابهام…

  [پاسخ]

 22. دوستدار قرآن گفته است:

  و اما ربط منطقی: یا حرفهای من مبهم است یا منطق شما ضعیف است
  شاید هم چون به این جور بحث ها عادت نداری… شاید اگر روی سوال های آن کامنت بیشتر فکر کنی ربطش را پیدا کنی
  سخن شما طعنه بود یا کنایه و تمسخر یا غیبت و یا هر چی… مسلما تکریم آقای صانعی نبود… ماهیت این گونه اعمال (طعن و…) تحقیر است.خواه نسبت به پیامبر باشد یا غیر پیامبر… به خاطر ماهیتشان حرام شده اند… تا حالا کجای تاریخ خوانده ای پیامبر این چنین سخن بگوید؟ حتی با منافقان؟ یا مجرمان؟ آیا رسول خدا اسوه نیست؟ و آن شیوه سخن گفتنتان درباره کروبی؟ آن قدر به این گونه حرف زدن عادت کرده ایم و برایمان خوشایند بوده که اصلن گمان نمی بریم به گناه بودنشان

  [پاسخ]

 23. دوستدار قرآن گفته است:

  بله البته… قرآن… چقدر قرآن خوانده ای؟
  بیشتر از قرآن سخنرانی این و آن را خوانده ای…
  پیامبر گفت؟ آدرس حدیث؟ راوی کیست؟ سخنرانی هایی که گوش می دهید و روزنامه کیهان؟ یا به کتاب حدیث مراجعه کردید؟ شرح حدیث؟
  برایت آیه قرآن نوشتم و دستور خدا به پیامبر در مورد منافقان را: فاعرض عنهم و عظهم و قل لهم فی انفسهم قولا بلیغا… این وظیفه پیامبر بود. از کجای این آیه خشونت استنباط می شود؟
  تعیین مرجعیت کار من و تو نیست.کار مراجع دیگر است. کار اهل فن است نه کار تجمع کنندگان.همان طور که صدور گواهی رانندگی و… دست من و تو نیست. تو چه می فهمی علم دین چیست؟

  [پاسخ]

 24. دوستدار قرآن گفته است:

  عادت کرده اید در همه امور اظهار نظر دهید بدون علم…
  اگر صانعی ادعا کرده تحقیق کن و با دلیل ادعایش را باطل کن… با زبان طعن مشکلی حل نمی شود
  نظر دختر مصیبت دیده منتظری؟ پس بیت منتظری را قبول دارید که در این چند روز این همه مورد لطف شما قرار گرفته اند؟ دختر منتظری فقط همین نظر را دارد؟ نظری در مورد آقای الف و جیم و … ندارند؟

  [پاسخ]

 25. دوستدار قرآن گفته است:

  چه قبول کنی یا نکنی ماهیت کار تو غیر قرآنی است. ماهیت اعمال صانعی و کروبی بماند با خودشان.خودت را دریاب مسلمان!
  هر چند که از امثال شما انتظاری نمی رود جز همان رفتار آن آقا که در مقابل کارشناس اقتصاد همچنان دم از آمار نقطه ای می زد… تا حرف نادرست خود را به کرسی بنشاند.حق و باطل بودن آمار نقطه ای چه اهمیتی داشت؟ می دانی قول زور یعنی چه؟ یعنی باطل را لباس حقیقت بپوشانی…در حالی که عباد الرحمن…لایشهدون الزور (فرقان)

  [پاسخ]

 26. دوستدار قرآن گفته است:

  حالا حتما باید شکم معاویه دریده شود؟ این شکم دریدن با چاقو باشد؟ شمشیر؟ تفنگ؟ در حدیث توضیح داده نشده بود؟
  آن که توی کهریزک مننژیت گرفت طبق همین گفتار پیامبر است؟ برای کهریزک حدیث ندارید؟ و لا تقتلوا النفس التی حرم الله الا بالحق به چه دردی می خورد؟

  [پاسخ]

نام *
رایانامه *
تارنما

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

 • آخرین ممنوعه‌ها

 • تبلیغات ممنوعه


 • آخرین نظرات

 • ^ بازگشت به بالا